ورزشی

یاد شهدا یار دوازدهم تیم‌ملی در جام‌جهانی/ بهانه دست رسانه‌های معاند نمی‌دهیم!

خوبی که از خودتان است اما ما دوباره آمدیم با یک بغل خبرخوب که برای چشم‌های شما گلچین شده! فرقی نمی‌کند امروز از دنده چپ بلند شدید یا راست! کلافه‌اید و وحوصله ندارید یا دنیا به کام‌تان است و سرصبحی کبک‌تان همراه با گوینده رادیو خروس می‌خواند! بسته خبرخوب برای شما آماده شده تا دلتان را گره بزنید به رشته همدلی هم‌وطنان‌مان و ایران را با همه قشنگی‌هایش به تماشا بنشینید. یک چای گرم و قند پهلو برای خودتان بریزید. لبخند بزنید و چند دقیقه‌ای را اختصاص دهید به خواندن خبرهای خوب امروز، قول می‌دهیم همیشه خوش‌خبر باشیم به شرط آنکه شما هم برای مژدگانی لبخندی را به ما و دنیای اطراف‌تان هدیه کنید!

یاد شهدا یار دوازدهم تیم‌ملی در جام‌جهانی

فوتبالی هستید؟! البته اگرفوتبال دوست و فوتبالی هم که نباشید پیگیر اخبار جام جهانی و تیم ملی که هستید؟! چون اینجا دیگر پای علاقه به یک ورزش در کار نیست حرف از وطن است و غیرت ملی! پس بگذارید خبرخوب‌مان را با سفر کاروان تیم ملی فوتبال شروع کنیم! کاروان تیم ملی روز گذشته برای  حضور در مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲  به سفر قطر کرد. ببخشید! به قطر سفر کرد.
هرچند دلمان از همین حالا بی‌تاب است تا چشم بدوزیم به هنرنمایی بازیکنان‌مان در میادین جهانی و با آرزوی موفقیت، ملی‌پوشان را بدرقه کردیم. اما مراسم بدرقه کاروان تیم ملی مهمان ویژه‌ای داشت. مهمانی از جنس مادر شهدا! «فروغ منهی» مادر شهیدان رسول، داوود و رضا خالقی‌پور مهمان ویژه این مراسم بود و ملی‌پوشان را از زیر قرآن راهی قطر کرد تا دعای خیرش پشت و پناه‌شان و بدرقه راهشان باشد.
این تصویر برای مادر شهیدان خالقی‌پور تصویر آشنایی بود از سال‌های دور، از روزهایی که پسرانش را راهی جبهه می‌کرد تا سرباز وطن باشند و حالا به قول خودش اگر پسرانش نیستند پسرانی از جنس ایران را بدرقه می‌کند تا باعث افتخار ایران و ایرانی شوند. ملی‌پوشان کشورمان راهی قطر شدند درحالی که به این مادر شهید قول دادند کاری نکنند که سوژه رسانه‌های معاند شوند. برای ایران سنگ تمام بگذارند و با تمام نیرویشان در جام جهانی بازی کنند. دلشان قرص بود به دعای شهدا و مادران‌شان و به دعای شما! کمتر از یک هفته دیگر تیم‌ملی ایران در اولین بازی خود مقابل انگلیس صف‌آرایی می‌کند و امیدواریم برای پیروزی سربازان وطن!

این نمایش ۷۰۰ هزار تومانی را رایگان ببینید!

اهل فوتبال که بودید اهل تئاتر و نمایش چطور؟! آن هم نمایشی ارزشمند که بزرگ‌ترین نمایش میدانی تاریخ ایران است و بهایش ۷۰۰ هزار تومان. اما برای چشم‌های شما رایگان آماده شده تا ساعتی را وارد تونل زمان شوید و از روزهای اول خلقت تا حال‌وهوای امروزمان را به تماشا بنشینید. «جهان بانو» نمایشی است که به همت موسسه اوج و موسسه هنری سیمای ققنوس زنان را از ابتدای خلقت تا به امروز به تصویر کشیده تا پرده بردارد از تعاریف غلطی که این روزها از زنان می‌شود و نسخه‌هایی که برایشان غرب می‌پیچد. دست خانواده‌تان را بگیرید و این شب‌ها راهی بوستان ولایت شوید تا اولین نمایش ۳۶۰ درجه ایران را با محتوای زنان به تماشا بنشینید اصلا شاید آنجا برای «زن، زندگی، آزادی» هم معنایی پیدا کردید. معنایی از جنس واقعیت! نگران بلیط‌هایتان هم نباشید. هزینه‌شان از قبل توسط خیرین فرهنگی پرداخت شده.

موفقیت ایران در درمان سرطان خون با ژن درمانی!

اصلا مگر می‌شود بسته خبر خوب را آماده کنیم و از موفقیت محققان و نخبگان ایرانی در عرصه‌های مختلف نگوییم؟! نه اینکه بخواهیم پارتی بازی کنیم نه! دلمان نمی‌آید از دستاوردهای روزانه‌شان نگوییم دستاوردهایی که روز به روز ایران را مقتدرتر و قوی‌تر می‌کند. این‌بار محققان ایرانی موفق شدند برای نخستین‌بار سرطان خون را با روش ژن درمانی در یک بیمار درمان کنند. آرمان ۵  ساله نخستین بیماری است که پس از سه سال درگیری با سرطان خون حالا با این روش درمان شده و اثری از بیماری در بدنش نیست. ژن درمانی جدیدترین روش درمان سرطان در جهان است که  نسبت به روش های دیگر عارضه کمتری دارد. فقط دو شرکت چندملیتی در جهان این روش درمانی را ارائه می‌کنند و این دانش با تلاش محققان ایرانی بومی‌سازی شده است. دست مریزاد به دانشمندان کشورمان که به لطف تلاش شبانه روزشان ایران روی پای خود ایستاده و به امید شفای همه بیماران!

قصاب رقیق‌القلب!

از دستاوردهای ورزشی، هنری و علمی کشور گفتیم اما خبرهای خوب که بی حضور مردم لطفی ندارد مردمی که دل بزرگ‌شان، قشنگی ایران‌مان است و مهربانی و محبت‌شان زبانزد.
چرتکه نمی‌انداخت برای مال و دارایی‌اش. اعتقاد داشت روزی را خدا می‌رساند و این روزی چه کم یا زیاد باید تقسیم شود بین بندگان خدا. دست به خیر بود. در حد بضاعت خودش در همان مغازه‌اش گره از کار مردم می‌گشود. برای همین کاری به قیمت گوشت و سود وفروش بیشتر نداشت یک کاغذ نوشت  و چسباند روی شیشه مغازه«گوشت آبگوشی برای نیازمندان رایگان می‌باشد» آقای قصاب را می‌گویم. آقای قصاب رقیق‌القلب را!

درِگوشی با آقایان!

صد البته که درگوشی حرف‌زدن کار درستی نیست اما خانم‌ها به نفع خودتان است چند دقیقه‌ای را تحمل کنید تا روایتی را برای آقایان بازگو کنیم. پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله می‌فرمایند: «ای علی! کسی که در کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید، پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می‌کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر قدمی که بر می دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیاید یک خانه در بهشت برایش منظور می نماید.ای علی! یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره و بهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت از هزار مریض و هزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر گردد و هزار برهنه را پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزار دینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر  و بخشیدن هزار شتر به فقراست و چنین مرد خدمتکار به همسر از دنیا بیرون نمی رود مگر این که جایگاه خوب خود را در بهشت ببیند.» خبرخوب و حال‌خوب را از منزل‌تان شروع کنید. امروز که از محل کار به خانه برگشتید آستین بالا بزنید و به اندازه دم کردن چایی، پهن کردن سفره، شستن چند ظرف به همسرتان کمک کنید تا هم دل او را شاد کرده باشید و رشته محبت‌تان را محکم‌تر هم به گفته پیامبر در زمره اهل بهشت قرار بگیرید. خبرخوب حتما رقم زدن اتفاقات بزرگ نیست همین که حال خوب را در خانه‌تان به جریان بیاندازید و این همه عبادت خدا را به جای بیاورید خود خبر خوب است!

پایان پیام/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا