قرآن و عترت

سوره‌ای که درمان همه دردهاست

سوره‌ای که درمان همه درد‌های جسمی و روحی است و تاثیر معجزه‌آسا دارد.

سراسر قرآن کریم دارای اعجاز در زندگی مادی و معنوی است که اگر ما با معرفت تلاوت کنیم، حتما اثرات آن را خواهیم دید؛ اثرات عجیبی از سوره‌های قرآن ذکر شده که هر کدام معجزه‌ است، اما اثرات معجزه‌آسا در سوره مبارکه فاتحه (حمد) وجود دارد.

سوره حمد، نسخه‎ درمان همه دردهای جسمی و روحی است. وقتی انسان «العیاذ بالله» بیمار شد، راحت‌ترین و کم‌‎هزینه‎‌ترین درمان، خواندن سوره حمد است.
سوره‌ای که درمان همه دردها است
«صادق آل‎ عبا» صلوات الله علیهم اجمعین فرمودند: «چنان‎چه بر مرده‎ای ۷۰ بار سوره حمد خواندید و زنده شد، تعجب نکنید.» (اصول کافى)
ایشان فرمودند: سوره‌ «حمد» سوره‌ای است که ابتدای آن «حمد» خدا و وسط آن «اخلاص» و آخر آن، دعا است.
از سلمة بن محمد نقل است که گفت: از امام صادق علیه‌السلام شنیدم که فرمودند: کسی که سوره حمد، او را شفا نبخشد، چیزی او را شفا نمی‌بخشد. (خواص القرآن، ص ۴۸)
پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: سوره حمد بر هیچ دردی خوانده نشد، مگر این‌که آرام ‌گیرد. (قرآن‌درمانی روحی و جسمی، ص ۶۲)
امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام فرمودند: از پیغمبر خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمودند: به تحقیق، خدای متعال به من گفت: ‌ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده‌ایم. پس فاتحه‌الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت، آن را در برابر قرآن عظیم قرار داد.»
سوره‌ای که درمان همه دردها است
پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: فضیلت سوره حمد مانند فضیلت حاملان عرش است. هر کس آن را قرائت کند، ثوابی مانند ثواب حاملان عرش به او داده می‌شود. (مستدرک الوسائل، ج ۴، ص ۳۳۰)
در روایتی از رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم آمده است: اگر سوره حمد را در یک کفه میزان و باقی سوره‌های قرآن را در کفه دیگر قرار دهند، سوره «حمد» هفت برابر سنگین‌تر است. (مجمع البیان، ج ۱، ص ۳۶)
رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر کس سوره حمد را قرائت کند، خداوند به عدد خواندن همه کتاب‌هایی که از آسمان نازل شده است، به او ثواب و پاداش عنایت می‌فرماید. (الاختصاص، ص ۳۹)
برخی از خواص سوره حمد
ایجاد برکت
در کلامی از پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم آمده است: هر کس، هنگامی‌که وارد خانه خود می‌شود، سوره‌های حمد و توحید را قرائت کند، خداوند فقر را از خانه او دور و برکت زندگی او را به حدی زیاد می‌کند که به همسایگان او نیز می‌رسد.
از حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام روایت شده است: «هر کس سوره حمد را قرائت کند، به لطف و عنایت الهی، در‌های خیر دنیا و آخرت به روی او گشوده خواهد شد.» (همان، ص ۶۵ به نقل از الدر المنثور، ج ۶)
ختم‌های مجرب
۱) نماز عجیب و مشکل‌گشا
اگر کسی به نیت برآورده شدن حاجت، دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت ۱۹ مرتبه بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم بگوید و بعد از آن، سوره حمد را تلاوت کند و بعد از به پایان رسیدن نماز، ۷۸۶ مرتبه آیه بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم را بگوید، هر حاجتی داشته باشد، برآورده خواهد شد. ان‌شاءالله. (همان، ص ۶۷ به نقل از شمس‌المعارف‌الکبری)
۲) برکت و گشایش روزی 
از مولا امام علی علیه‌السلام نقل شده است: «اگر رزق و روزی و ثروت زیاد می‌خواهی و دوست داری از هر بنده و آزادی بی‌نیاز باشی و به زودی به آرزوهایت برسی و از غل و غش و حیله در امان باشی، پس «فاتحة‌الکتاب» را بخوان که اسرار عجیبی در آن نهفته است.
برای رسیدن به آرزو‌ها و حاجت‌های خود، این سوره را در پنج نوبت (صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا) ۱۰۰ مرتبه تلاوت کن. (همان، ص ۶۶ به نقل از شمس‌المعارف‌الکبری)
۳) جهت عزت و شخصیت و حفظ آبرو
روز جمعه شروع کند تا ۴۱ روز و هر روز ۴۱ مرتبه سوره مبارکه حمد را بخواند و بعد از اتمام، بلافاصله ۱۳ بار این دعا را بخواند: «یا مُفَتِّحُ فَتَّح یا مُفَرِّجُ فَرَّج یا مُسَبِّبُ سَبَّب یا مُیَسِّرُ یَسَّر یا مُسَهِّلُ سَهَّل یا مُتَمِّمُ تَمَّم برحمتک یا ارحم الراحمین» (دو هزار و یک ختم، ص ۴۸)
خبرگزاری صدا و سیما

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا