سیاسی

ضربه‌هایی به دشمن زده‌ایم که نمی‌توانیم به‌دلایل امنیتی بیان کنیم

 نباید در انعکاس‌های خبری فضا به‌گونه‌ای جلوه داده شود که جمهوری اسلامی از استکبار لطمه خورده است؛ چراکه ضربه‌هایی هم دشمن از جانب ما دریافت کرده است که ما به‌دلیل مصالح امنیتی نمی‌توانیم آن‌ها را بیان کنیم.

حجت‌الاسلام «حیدر مصلحی» رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، در جریان بازدید از خبرگزاری «رسا»، با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای کشورمان، اظهار داشت: ما باید این نکته را بدانیم که دشمن این اقدام را در پی شکست‌های متعددی که از انقلاب اسلامی خورده بود، انجام داد و نباید این موضوع را دست برتر بودن آن‌ها دانست.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دارد و موقعیت‌ها و زمینه‌ها را یکی پس از دیگری از استکبار می‌گیرد، از این رو استکبار نیز آرام ننشسته و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

ضربه‌هایی به دشمن زده‌ایم که نمی‌توانیم به‌دلیل مصالح امنیتی بیان کنیم

وزیر سابق اطلاعات تأکید کرد: نباید در انعکاس‌های خبری فضا به‌گونه‌ای جلوه داده شود که جمهوری اسلامی از استکبار لطمه خورده است؛ چراکه ضربه‌هایی هم دشمن از جانب ما دریافت کرده است که ما به‌دلیل مصالح امنیتی نمی‌توانیم آن‌ها را بیان کنیم.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر افول دنیای استکبار، خاطرنشان کرد: امروز دنیای استکبار رو به افول بودن خود را به‌خوبی حس می‌کند؛ لذا دست به اقدامات ناشیانه می‌زند.

وی با تأکید بر اینکه امروز دنیای استکبار در حال فروپاشی است، عنوان کرد: امروز ما باید نظریه افول دنیای استکبار و آمریکا را در فضای علمی و دانشگاه‌های خود آمریکا مورد بررسی قرار دهیم؛ امروز ۱۴ میلیون مقاله از سوی هیأت علمی‌ها و اساتید دانشگاه‌های خود آمریکا نوشته شده که افول این کشور را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و حتی نظامی مورد بررسی قرار داده‌اند و باید دانست که همه این‌ها نتیجه انقلاب اسلامی است.

شهید قاسم سلیمانی دست‌پرورده روحانیت بود

حجت‌الاسلام مصلحی در ادامه به حضور و نقش‌آفرینی روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان خاطراتی از حضور خود در دفاع مقدس پرداخت و بیان کرد: روحانیت مجموعه‌ای است که متناسب با اقتضای زمان و مأموریتی که دارد در عرصه‌های مختلف حضور می‌یابد.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به اینکه روحانیت در عرصه‌های مختلف همچون دفاع مقدس حضور سازنده داشته است، گفت: حتی با صراحت می‌توان گفت که شهید حاج قاسم سلیمانی دست‌پرورده روحانیت بود؛ ایشان کتاب‌های اخلاق آیت‌الله مصباح یزدی را همواره مطالعه می‌کردند و از آن‌ها برای زندگی خودشان راهکار می‌گرفتند.

دشمن می‌خواهد آنتی‌تز انقلاب را از درون حوزه استخراج کند

وی بر ضرورت بررسی نقش روحانیت در عرصه‌های مختلفی همچون دفاع مقدس، مقابله با تهاجم فرهنگی و دوران پس از دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: اصحاب رسانه باید نقش روحانیت در عرصه مقابله تهاجم فرهنگی و مقابله با تهاجم‌های اقتصادی دشمن را با خط دهی و طرح موضوع دنبال کنند.

حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به‌ضرورت پیگیری مستمر و مداوم مطالبات امامین انقلاب در رسانه های کشور، گفت: امروز رسانه‌های حوزوی باید در راستای زمینه‌سازی برای ظهور حرکت کرده و اذهان حوزویان را نسبت به پدیده نفوذ در حوزه حساس کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با نفوذ در حوزه‌های علمیه در پی آن است که آنتی‌تز انقلاب را از درون حوزه استخراج کند و باید دانست برای این موضوع سرمایه‌گذاری‌های بسیار سنگینی صورت گرفته است.

انتهای پیام/ ۱۱۳/دفاع پرس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا