اقتصادی

افزایش ۱۲۵ هزار میلیاردی منابع درآمدی بودجه در کمیسیون تلفیق

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه کار بررسی لایحه بودجه در این کمیسیون در هفته جاری به پایان می‌رسد، گفت: در بررسی انجام شده لایحه بودجه با کمیسیون تلفیق ۱۲۵ هزار میلیارد تومان به منابع درآمدی دولت افزایش یافته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: کار بررسی لایحه بودجه چهارشنبه هفته جاری در کمیسیون تلفیق به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مجلس هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت، افزود: هفته آ‌ینده نمایندگان فرصت دارند تا پیشنهادات خود را برای طرح در صحن علنی به مجلس ارائه کنند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: پس از تعطیلات یک هفته‌ای جلسات صحن مجلس در هفته آینده کار بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس از روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه آغاز خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق کمتر از ۳۰ درصد لایحه بودجه دچار تغییر شده است.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده در کمیسیون تلفیق و شفاف‌سازی‌های صورت گرفته منابع جدید درآمدی برای دولت در سال آینده ایجاد شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: بر این اساس تا کنون ۱۲۵ هزار میلیارد تومان منابع درآمدی جدید بر اثر شفاف‌سازی‌ها در روند بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق برای دولت ایجاد شده و این در حالی است که رسیدگی به سه تبصره مهم دیگر هنوز در دستور کار است و می‌تواند رسیدگی دقیق به آنها منابع درآمدی دولت را باز هم افزایش دهد که از جمله آن می‌توان به تبصره ۱۴ (تبصره مربوط به هدفمندی یارانه‌ها)‌ اشاره کرد.

انتهای پیام/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا