بین الملل

برجام را برای مهار موشکی و منطقه‌ای ایران می‌خواهیم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد که هدف نهایی دولت بایدن در ارتباط با برجام این است که از این توافق به‌عنوان سکویی برای مهار برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران استفاده کند.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سه‌شنبه‌شب به وقت تهران در یک نشست خبری اعلام کرد که هدف آمریکا این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده‌تر به‌منظور مهار برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران بسازد.
ند پرایس در این خصوص به خبرنگاران گفت: هدف ما تنها این نیست که ایران به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام بازگردد، بلکه ما می‌خواهیم از برجام به عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق گسترده‌تر که رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران و برنامه موشکی‌اش را نیز پوشش دهد، استفاده
کنیم.
سخنگوی وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: ما از ابزارهای مختلفی برای جلوگیری از پیشرفت برنامه موشکی ایران و توانمندی این کشور در اشاعه فناوری‌ موشکی خود به سایر کشورها استفاده می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: این ابزارها شامل همکاری با شرکای‌مان در زمینه جلوگیری از جابه‌جایی تجهیزات و انتقال فناوری موشکی از ایران، استفاده از توان دیپلماتیک خود برای اطلاع‌رسانی به سایر کشورها در زمینه برنامه موشکی ایران و نیز وضع کردن تحریم‌های منع اشاعه‌ای علیه ایران، علیه اشخاص و نهادهایی که از برنامه موشکی ایران حمایت می‌کنند، خواهد بود.
کیهان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا