اسلام،قرآن و عترت،مهدویت

پیاده‌روی زائران به سوی سامرا در آستانه روز شهادت امام هادی علیه السلام+عکس

در آستانه روز شهادت امام هادی علیه السلام برخی از مردم عراق با پای پیاده به سوی سامرا حرکت کرده و در این مسیر نه تنها شیعیان، بلکه برادران اهل سنت نیز با برپایی موکب‌ها از زوار پذیرایی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در آستانه سالروز شهادت امام هادی علیه السلام، جمعی از مردم عراق از شهرهای دور و نزدیک به سامرا و حرم امامین عسکریین علیهماالسلام مشرف می‌شوند.

همچنین برخی از زائران همچون سال‌های گذشته از حدود ۱۰۰ کلیومتری سامرا با پای پیاده به سوی حرم امامین عسکریین علیهماالسلام مشرف می‌شوند. بعضی از زائران حرم سامرا نیز از سوق الشیوخ که یکی از بزرگترین شهرهای استان ذی قار در جنوب عراق است و بیش از ۵۰ کیلومتر تا حرم امامین عسکریین علیهماالسلام فاصله دارد، پای پیاده به سوی حرم حرکت می‌کنند و بیش از سه روز در مسیر عشق قدم می‌گذارند.

 

در شهر بلد نیز زائران پس از زیارت حرم سیدمحمد ، برادر امام هادی علیهماالسلام که نه تنها نزد شیعیان بلکه برای اهل تسنن نیز جایگاه ویژه‌ای دارد، به سوی سامرا حرکت می‌کنند که در این مسیر نیز مردم شهرهای اطراف که بیشتر از برادران اهل سنت هستند، با برپایی موکب عزاداری از زائران امامین عسکرین علیهماالسلام همزمان با شهادت امام هادی علیه السلام پذیرایی می‌کنند.

فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا