بین الملل

مقام امنیتی رژیم صهیونیستی: اسرائیل برای نسل بعد باقی نمی‌ماند/ فروپاشی از درون است نه با موشک ایرانی

یووال دیسین، مقام ارشد امنیتی سابق اسرائیل در یک گفت‌وگو در روزنامه یدیعوت آحارنوت (Yedioth Ahronoth) جملاتی به کار برده‌است که بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت.

وی در جمله‌ای به این روزنامه گفت: اسرائیل به دلیل مشکلات داخلی که دارد و بر اساس تحلیل‌هایی که من نسبت به شرایط داخلی اسرائیل داشته‌ام می‌توانم به این نتیجه برسم که این کشور برای نسل آینده باقی نخواهد ماند.

این مقام سابق اسرائیلی افزود: “بار اقتصادی و نظامی” اسرائیل به زودی به ۳۰ درصد مردم این کشور تحمیل می‌شود و به این ترتیب با انتقال این فشار به سایر مردم، آنها هم  از بار اقتصادی تحمیلی در امان نخواهند بود.

یووال دیسکین ، رئیس سابق شاباک (دستگاه امنیت عمومی اسرائیل)، در گفت‌وگوی خود با روزنامه “یدیوت آحارونوت” تأیید کرد که روندهای جمعیتی ، اجتماعی و اقتصادی باعث تغییر در اسرائیل خواهد شد و موجودیت این رژیم را تحت تأثیر قرار خواهد داد و حتی آن را به زوال خواهد کشاند.

این مقام اسرائیلی زوال این رژیم را مرتبط با تهدیدات خارجی مانند حملات هسته‌ای ایران، یا موشک‌های حزب‌الله ندانسته و ریشه این نابودی را در خود اسرائیل توصیف می‌کند. در واقع به گفته وی این نابودی ریشه در تحولات مربوط به جمعیت، تغییرات اجتماعی و اقتصادی دارد و باعث عمیق‌تر شدن شکاف‌های داخلی در اسرائیل می‌شود، به طوری که شکاف بین راست‌گرایان و چپ‌گرایان بیشتر از شکاف بین یهودیان و عرب‌ها است.

وی عوامل دیگری که باعث زوال اسرائیل می‌شود به این شرح توصیف کرد: فساد‌های سازمان یافته و دولتی، بی اعتمادی به دولت کاهش وحدت اجتماعی باعث می‌شود تا مهاجرت معکوس در اسرائیل شکل بگیرد و باعث نابودی این رژیم شود.

این گفت‌وگو از زمان انتشار بین رسانه‌های مختلف منطقه بازتاب زیادی داشته است و بسیاری از رسانه‌ها آن را بازنشر دادند، اما موتورهای جستجو در راستای مخفی‌سازی این موضوع تلاش زیادی انجام می‌دهند.

حال بیش از این گفت‌وگو بازتاب آن در رسانه‌های جهان است که جای بحث و بررسی دارد. رسانه‌های اسلامی در تلاش برای بازنشر این بیانات هستند، اما جریان رسانه‌ای وابسته با اسرائیل تمام تلاش خود را برای پنهان کردن این بیانات می‌کنند.

تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا