اسلام،قرآن و عترت،مهدویت

آغاز آخرین سال قرن ۱۴ هجری شمسی زیر سایه شمس الشموس سلام الله علیه

آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی در جوار بارگاه حضرت شمس‌الشموس برای همه زائران رضوی با نوای نقاره‌خانه آغاز شد و در کنار تبریکات، عطر گلاب و باد بهاری است که امید روزهای بهتر در سال جدید را در دل‌ها زنده کرده است.

هنوز چند ساعتی تا لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ هجری شمسی مانده است اما مشتاقان بارگاه علی بن موسی علیهماالسلام فوج فوج از تمام ورودی‌های حرم رضوی به سمت این بارگاه نورانی آمده‌اند به‌گونه‌ای که ورودی صحنه‌های اصلی حرم برای ورود زائر مسدود شده است.

در خیابان‌های منتهی به حرم رضوی نیز صندلی‌هایی با فاصله چیده شده و مانیتورهایی برای پخش مستقیم برنامه‌های حرم رضوی تعبیه شده است.

بست‌های اطراف حرم نیز مانند تمام صحن‌ها با رعایت فاصله اجتماعی مفروش شده است.

اینجا در قلب ایران، همه چیز مهیای باشکوه‌ترین تحویل آخرین سال قرن هجری شمسی در جوار حضرت شمس الشموس سلام الله علیه است.

ویژه برنامه‌ تحویل سال حرم مطهر رضوی در رواق امام خمینی(ره) در حال برگزاری است، اجرای تئاتر آیینی در حرم رضوی برای نخستین‌بار نیز جزو این برنامه‌هاست، تئاتری با موضوع میلاد و ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف عطر نرگس را در تمام صحن و سرای امام مهربانی‌ها پراکنده است و به‌راستی بعد از سال سختی که پیش رو گذاشتیم هیچ دعایی جز ظهور مهدی موعود بر لبهایمان نمی‌آید.

اندک اندک حرم مطهر عالم آل محمد علیهم السلام دارد مهیای اقامه آخرین نماز ظهر سال می‌شود، زائران و مجاوران در صفوفی منظم با فاصله اجتماعی در تمام صحن‌های حرم رضوی آماده اقامه نماز ظهر و عصر هستند، حال و هوای بهاری و خورشیدی که تازه تابیدن گرفته، حس تازگی و طراوتی خاص را به این حریم نورانی بخشیده است.

آخرین نماز ظهر و عصر سال در حرم رضوی به امامت حجت‌الاسلام راشد یزدی اقامه شد و حالا کمتر از یک ساعت دیگر تا لحظه سال تحویل مانده است، حاج مهدی رسولی با نوای گرمش دارد دعای توسل را می‌خواند و زائران، چه آن‌هایی که نشسته‌اند و چه آنهایی که در حال راه رفتن هستند با او همراهی می‌کنند.

به توسل به امام مهربانی‌ها رسیدیم و همه زائران و مجاوران رو به بارگاه منور علی بن موسی علیهماالسلام ایستاده‌اند و با اشک و سوز دل به این امام همام توسل می‌کنند و سالی خوب را در دل از این امام مهربان می‌خواهند.

همزمانی نوروز و نیمه شعبان دل هر شیعه‌ای را می‌برد به سمت دعا برای ظهور بزرگترین غایب هستی، توسل به این امام حاضر غایب از نظر، حال و هوای دیگری دارد و حاج مهدی رسولی نیز با خواندن اشعاری امید ظهور را در دل‌ها زنده می‌کند:
“می‌میره ملتی که توی راه تو شهید نداره
دروغ میگه اون کسی که تو رو داره و امید نداره”
و امید ردیف تمام شعرهای این روزهاست.

دقایقی تا شروع آخرین سال قرن ۱۴ هجری‌ شمسی باقی مانده است و حرم مطهر رضوی پر از شور بهاری است و ذکر روی لب‌های زائران جز دعا و صلوات و حال خوش نیست، پرچم‌های قائم آل محمد و ادرکنی یا مهدی نیز در دست کودکان نوید امید آمدن حضرت بقیه الله الاعظم را دل‌ها زنده کرده است.

آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی در جوار بارگاه حضرت شمس‌الشموس برای همه زائران رضوی با نوای نقاره‌خانه آغاز شد و در کنار تبریکات، عطر گلاب و باد بهاری است که امید روزهای بهتر در سال جدید را در دل‌ها زنده کرده است.

بعد از سال تحویل، برنامه نقاره‌نوازی در حرم مطهر انجام شد و پس از آن پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در صحن‌های رضوی پخش شد.

=======================

گزارش از: فریده خسروی

=======================

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸/ی/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا