انقلاب اسلامی/دفاع مقدس/جبهه مقاومت

ایام عید نوروز ویادمدافع حرمی که روزگاری راوی راهیان نور بود

خودش دیگر استاد راویان راهیان نور شده بود. از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا سیره شهدا را بیان کند. آن قدر درباره آن‌ها گفت تا در دفاع از حرم خود نیز سوژه راویان مدافعان حرم شد.

هر سال نزدیک‌های نوروز که موعد برپایی راهیان نور می‌شد، بار و بندیلش را جمع می‌کرد و از شمال راهی سرزمین‌های جنوب می‌شد. کل سال زندگیش را دو قسمت کرده بود. ۱۱ ماهش را در خدمت خانواده و یک ماه هم در خدمت شهدا. این دهه شصتی با اینکه خود راوی راهیان نور بود، آنقدر از سیره و زندگی شهدا برای زوار سرزمین‌های عشق و ایثار گفت تا اینکه در قامت یک مدافع حرم، خود نیز خلعت شهادت پوشید.


شهید فرهاد خوشه‌بر در جمع همرزمانش

آنچه که در ادامه می‌بینید دو فیلمی منتشر نشده از شهید فرهاد خوشه‌بر است که یکی به تشریح عملیات فتح‌المبین در انجمن راویان شهرستان لنگرود پرداخته است و دیگری روایتی از سلحشوری شهدای یادمان هویزه است.

او با اشاره به تدبیر حاج احمد متوسلیان در عملیات فتح المبین، از نقش یگان‌هایی از تیپ لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه و آله در شناسایی منطقه سخن گفته که توانسته بودند سهم بسزایی در پیروزی رزمندگان اسلام داشته باشند.

همچنین شهید فرهاد خوشه‌بر حدود ۴ ماه قبل از شهادت در آبان‌ماه سال ۹۳ در جمع راهیان نور دانش‌آموزی از رشادت‌های شهدای هویزه قبل از رسیدن به یادمان هویزه روایت کرده است


شهید «فرهاد خوشه‌بر» و فرزندش محمد

شهید «فرهاد خوشه‌بر» سومین شهید مدافع حرم استان گیلان است که در بامداد روز شنبه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ در استان درعا، شهر الهباریه، منطقه تل قرین با اصابت تیر مستقیم دشمن به سرش در ۳۳ سالگی به شهادت رسید. از این شهید، ۲ فرزند به نام محمد و فاطمه به یادگار مانده است که فاطمه، ۶ ماه بعد از شهادت پدر به دنیا  آمد. پیکر شهید فرهاد خوشه‌بر در گلزار شهدای لنگرود گیلان آرامیده است. (اطلاعات بیش‌تر)

انتهای پیام/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا