ورزشی

کشتی قهرمانی آسیا| ۳ طلا و یک برنز در انتظار ایران

٣ کشتی‌گیر کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا راهی فینال شدند.

در نخستین روز از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که به میزبانی قزاقستان در حال برگزاری است، ملی‌پوشان کشورمان در اوزان مختلف به رقابت پرداختند.

علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم ۱۰ بر صفر سیداف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل محمد بیلال از پاکستان ۳ بر صفر به برتری رسید و به نیمه نهایی صعود کرد.

سرلک در این مرحله مقابل کشتی‌گیری از ژاپن مبارزه کرد و با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد تا راهی فینال شود.

در وزن ۶۵ کیلو مرتضی قیاسی در دور نخست مقابل کریم حوجاکوف از ترکمنستان قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شد. وی در ادامه عثمان اف کشتی‌گیر قرقیزستانی را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و گام به نیمه نهایی گذاشت.

قیاسی در مصاف با اوتوگورو نماینده ژاپن که قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ شده ۸ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر یوشیدا از ژاپن را پیش رو برداشت. وی در ادامه مقابل یوسوپوف از قرقیزستان ۱۴ بر ۱۰ به برتری رسید و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

سوادکوهی در مصاف با یوزربایف از قزاقستان ۸ بر ۲ پیروز شد و راهی فینال شد. آزادکار کشورمان در این مرحله به مصاف مین گانگ از کره جنوبی می‌رود.

علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم که در دور نخست استراحت داشت، در دور دوم مقابل سئو از کره جنوبی ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی با این نتیجه به نیمه‌نهایی صعود کرد. شعبانی در این مرحله مقابل کادیان از هند مبارزه کرد و با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد تا دیگر فینالیست کشورمان باشد.

پیش از امیرحسین حسینی در وزن ۷۰ کیلو، مقابل کاران از هند ۳ بر یک شکست خورد و حذف شد.

انتهای پیام/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا