بین الملل

خط و نشان تند ولادیمیر پوتین برای آمریکا و ناتو

رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه آماده پاسخی قاطع، سریع و سخت به هرگونه اقدام خصمانه علیه خود است

رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه آماده پاسخی قاطع، سریع و سخت به هرگونه اقدام خصمانه علیه خود است

ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه خود در جمع نمایندگان مجالس دوما و سنا، وزرا، فرماندهان عالیرتبه نظامی و مقامات بلندپایه سیاسی، مذهبی و فرهنگی کشورش، با اشاره تلویحی به اقدامات ضد روسی از سوی آمریکا و ناتو افزود: اینگونه اقدامات نه تنها روسیه را تضعیف نمی‌کند، بلکه موجب تقویت بیشتر روسیه خواهد شد.
رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه علاقمند به تخریب پل‌های پشت سر خود نیست، اما در صورت لزوم پاسخی قاطع، سریع و سخت به هرگونه اقدام خصمانه علیه خود خواهد داد.
پوتین به موفقیت کشورش در تولید انبوه موشک‌های قاره‌پیمای «سرمت» اشاره کرد و گفت: این موشک سنگین قاره‌پیما سال آینده به یگان‌های موشکی ارتش تحویل خواهد شد.
رئیس جمهور روسیه افزود: سازمان دهندگان طرح‌های توطئه‌آمیز ضد روسیه که منافع بنیادین روسیه را تهدید کنند، اگر مرتکب اقدامی علیه روسیه شوند، از کار خود پشیمان خواهند شد.

روسیه علاقمند به تخریب پل‌های پشت سر خود نیست، اما در صورت لزوم پاسخی قاطع، سریع و سخت به هرگونه اقدام خصمانه علیه خود خواهد داد.
پوتین در بخش دیگری از سخنان خود به خنثی‌شدن طرح توطئه ترور الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس اشاره کرد و گفت: میتوان به روسای جمهور و مقامات کشور‌ها هر نگاهی داشت، اما کودتا و قتل سیاسی از نظر روسیه محکوم و اقدامی مذموم است.
رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنان خود بر همکاری همه کشور‌های جهان برای مهار همه‌گیری کرونا تاکید کرد.
پوتین موفقیت کشورش در تولید سه نوع واکسن مطمئن را بیانگر تلاش مسکو برای کمک به مهار یک مشکل جهانی دانست.
رئیس جمهور روسیه افزود: ما می‌دانیم که همه‌گیری کرونا ضربه‌ای سنگین به اقتصاد و معیشت مردم روسیه و سراسر جهان وارد کرده است، اما برای مقابله با این همه‌گیری و کمک به بهبود وضعیت اقتصادی به همکاری همه کشور‌های جهان نیاز دارد.
این بیست و هفتمین سخنرانی سالانه یک رئیس جمهور در تاریخ روسیه مدرن است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا