ورزشی

اتفاق عجیب در ادامه عادی سازی روابط رژیم اشغالگر با جهان اسلام/ مهدوی کیا کنار مربی صهیونیست؟

سرمربی امیدهای ایران مقابل یک مربی صهیونیست در دیداری دوستانه که با برنامه ریزی فیفا برگزار شد، حضور پیدا کرد.

دو روز پیش یک بازی نمادین به دلیل رسمیت یافتن جام کشورهای عربی بعد از ۶۰ سال از سوی فیفا، به میزبانی دوحه قطر برگزار شد.

این دیدار نمادین بین تیم ستارگان اعراب و منتخب جهان برگزار شد. بعد از برگزاری دو روز از این دیدار که مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید هم در آن شرکت کرد، اخباری از حضور یک صهیونیست در این رقابت شنیده می شود که دلالت بر وجود انگیزه های سیاسی و غیرفوتبالی دارد که بر ابعاد ماجرا می افزاید.

آورام گرانت سرمربی سابق چلسی که تابعیت صهیونیستی دارد، به عنوان مربی تیم منتخب ستارگان حضور داشت ولی در این بازی که یکی از مهمترین انگیزه های برگزاری آن عادی سازی روابط با صهیونیست ها بوده، مهدی مهدوی کیا هم حضور پیدا کرده است.

این درحالیست که رابح ماجر و ۲ ستاره دیگر فوتبال الجزایر در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، حاضر نشدند در کنار یک صهیونیست بازی کنند تا در این فرآیند که هدف نهایی آن عادی سازی روابط با این رژیم کودک کش است، مشارکت کنند.

رژیم اشغالگر قدس به صورت هدفمند و با یک طراحی دقیق، این روزها به دنبال عادی سازی روابط از طریق ورزش با اعراب و کشورهای مسلمان است. حضور گرانت صهیونیست در تیم منتخب جهان مقابل تیم اعراب، یکی از ترفندهای اجرایی سازی این پروژه به شمار می رود. حضور در این مسابقه نمادین که هدفگذاری آن بر مبنای استراتژی تشریح شده، دادن مشروعیت و مقبولیت به این رژیم است، موضوعی است که مهدوی کیا و فدراسیون فوتبال بایستی درباره آن توضیح داده و روشنگری کنند.

انتهای پیام/فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا